یکشنبه ۱۳۹۴/۴/۱۴ - ۱۳:۲۵
مهندس سیروس اشرفی شهردار شبستر خبر داد :

شروع عملیات احداث اولین پارکینگ طبقاتی شبستر

عملیات احداث اولین پارکینگ طبقاتی شهر شبستر در هسته مرکزی شهر توسط شهرداری شبستر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی  شهردای شبستر ،مهندس سیروس اشرفی صبح امروز یکشنبه 14 تیر ماه  در حاشیه آغاز عملیات احداث پارکینگ طبقاتی با اعلام این خبر گفت : بر کسی پوشیده نیست که امروزه با روند رو به رشد تعداد خودرو‌ها و افزایش مشکلات ترافیکی خیابان های شبستر از نظر ظرفیت جوابگو نخواهند بود و باید فکری برای خروج از این بحران اندیشیده شود.

اگرچه به موازات پیشرفت تکنولوژی، صنعت ساختمان‎سازی و شهرسازی به طور قابل ملاحظه رشد کرده اما همچنان مسئله ترافیک شهری از جمله مسائل مهمی است که مردم شبستر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

شهردار شبستر وجود پارکینگ ‌های مناسب را برای شبستر یک امر لازم و ضروری دانست و افزود : با توجه به محدودیت‌هایی که در بحث مساحت زمین و قیمت بالای آن در مرکز شهر وجود دارد تنها ساخت پارکینگ طبقاتی مقرون به صرفه است.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات در این حوزه راهکارهایی ارائه شده، افزود: در شهر شبستر نقاطی برای ایجاد پارکینگ در هسته مرکزی شهر و حل مشکلات ترافیکی اولویت بندی شده و با مالکان این زمین‌ها رایزنی شده است.

مهندس اشرفی تصریح کرد: شهرداری شبستر یکی از مهمترین اولویت های  خود  را در سال جاری احداث پارکینک برای حل مشکل ترافیکی قرار داده و با به کار گیری یک تیم قوی از کارشناسان فنی وضعیت ترافیکی شهر شبستر را بررسی و راهکار کارشناسانه در جهت کنترل ترافیک شهر ارائه داده اند که نمونه آن احداث اولین پارکینک عمومی طبقاتی در مرکز شهر است.

سیروس اشرفی یکی از مشکلات شهروندان را نبود پارکینگ عمومی در معابر اصلی مرکز شهر اعلام و اظهار کرد: برای رفع این مشکل ساخت پارکینگ عمومی طبقاتی در پرترافیک ترین نقطه شهر در دستور کار قرار گرفته که با اجرای آن، بخش مهمی از مشکلات مردم  برطرف می شود.

وی با اشاره به اینکه مشکل اصلی در اجرای این طرح عدم توافق برای تملک املاک موجود در مرکز شهر بود ، افزود: خوشبختانه با تلاش شبانه روزی شهرداری شبستر این کار انجام شده و عملیات اجرایی پارکینگ آغاز شده است.

مهندس اشرفی گفت : زمینی به متراژ 1186 متر مربع در خیابان گلشن راز –خیابان فرعی 13 متری سی و سه بیگ –بالای راسته بازار توسط شهرداری تمک شده است و عملیات احداث پارکینگ طبقاتی در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار شبستر تاکید کرد: امسال 10750000000 ریال بودجه از محل اعتبارات داخلی شهرداری برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

وی خاطر نشان کرد: کارهای مهم دیگری چون تعریض خیایان پاسداران  با کانال کشی که این امر نیز نقش مهمی در کاهش ترافیک این قسمت شهر ایفا کرده صورت گرفته است.

شهردار شبستر همچنین از اجرای چند پروژه بسیار مهم که از اولویت های کاری مهم شهرداری در سال 94 است خبر داد.