چهارشنبه ۱۳۹۵/۴/۲ - ۸:۵۳
جنگی خبر داد :

کپسول اکسیژن خودرو جدید واحد آتش نشانی شبستر باعث نجات نوجوان شبستری شد

در حادثه آتش سوزی منزل مسکونی در خیابان پل میلاد شبستر که به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شهرداری شبستر اطلاع داده شده بود ماموران بلافاصله با اکیپ و تجهیزات کامل در محل حضور یافته و نسبت به اطفاء حریق اقدام نمودند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری شبستر، در حادثه آتش سوزی منزل مسکونی در اول کوی وحدت که به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شهرداری شبستر اطلاع داده شده بود ماموران بلافاصله با اکیپ  و تجهیزات کامل در محل حضور یافته و نسبت به اطفاء حریق اقدام نمودند.

جنگی مسئول خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرداری شبستر،علت این آتش سوزی را بی احتیاطی نوجوان ساکن خانه اعلام و گفت: روشن ماندن اتوی لباس  در خانه و خوابیدن نوجوان تنها در خانه منجر به آتش سوزی این منزل مسکونی گردیده و ماموران ما بلافاصله با حضور در محل نسبت به اطفای حریق اقدام و از سرایت آتش سوزی جلوگیری نمودند.

مسئول آتش نشانی شبستر افزود :این نوجوان متاسفانه بعد از اتوی لباس های خود آن را روشن گذاشته بود و در اتاق مجاور خوابیده بود که این کار منجر به آتش سوزی شده بود و بعد از فهمیدن آتش سوزی به داخل اتاق خود فرار کرده بود و دود حاصل از آتش اکسیژن منزل را تمام کرده بود .جنگی خاطر نشان کرد : وجود خودرو جدید واحد آتش نشانی شبستر باعث نجات این نوجوان شد .این خودرو به دلیل داشتن تجهیزات کامل نجات از قبیل کپسول اکسیژن که در این حادثه جان نوجوان را نجات داد عامل مهمی در اطفاء حریق بود .

وی در پایان با آرزوی داشتن روزی های خوب و بدون حادثه برای تمامی شهروندان گفت: با توجه به اینکه اغلب موارد حوادث و آتش سوزی‌های رخ داده شده بر اثر عدم رعایت نکات ایمنی و آتش نشانی بوده، به تمامی شهروندان توصیه می‌شود تا با رعایت نکات ایمنی موجبات پیشگیری از بروز حوادث را فراهم نمایند.