یکشنبه ۱۳۹۵/۵/۳ - ۹:۱۲
جوابیه :

تکذیب شایعات مبنی اتلاف سگ های ولگرد توسط شهرداری شبستر

واحد خدمات شهری شهرداری شبستر دیروز یکشنبه 95/05/27 هیچ گونه اقدامی در مورد اتلاف سگ های ولگرد نکرده است .

به گزارش روابط عمومی شهرداری شبستر ، شهرداری شبستر طی پیامی خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر گشار سگ های ولگرد را تکذیب کرد .
واحد خدمات شهری شهرداری شبستر دیروز یکشنبه 95/05/27 هیچ گونه اقدامی در مورد اتلاف سگ های ولگرد نکرده است .
متاسفانه برخی افراد دیشب در سطح شهر با تیراندازی به سگهای ولگرد آسایش و آرامش مردم را گرفته بودند. واحد خدمات شهری شهرداری شبستر در راستای وظایف محوله خود در این خصوص با زنده گیری سگ های ولگرد آنها را به محلهای نگهداری تحویل می دهد.
با احترام به همه آنان که دغدغه صیانت از حقوق حیوانات را داشته و وقت و انرژی خود را در این راه گذاشتند به استحضار همشهریان عزیز و فعالان دفاع از حقوق حیوانات می رساند؛ دیروز خبری مبنی بر کشتار سگ های ولگرد شهر شبستر در فضای مجازی منتشر شده ادعا شده است که شهرداری شبستر دیشب اقدام به کشتار سگهای ولگرد با اسلحه نموده است. این ادعا کذب محض بوده و فعالان حقوق حیوانات اطلاع دارند که شهرداری شبستر از سال گذشته روش زنده گیری سگ های بلاصاحب را جایگزین روش قبلی که شکار با اسلحه گرم بود نموده و سعی دارد «دستور العمل کنترل جمعیت حیوانات مزاحم» ابلاغ شده از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور را به طور دقیق اجرا و برنامه کنترل سگ های بلاصاحب را مطابق با اصول و خط مشی قید شده در این دستورالعمل به انجام رساند.
مسؤلان شهرداری شبستر به واسطه آموزه های دینی و مکتبی و اصول اخلاقی و انسانی احترام به حقوق حیوانات و بخصوص صیانت از حق حیات و زندگی سگ ها را که وفادارترین دوستان انسان در بین همه موجودات روی زمین می باشند وظیفه خود دانسته و آرزو می کنند که ای کاش وضعیت بودجه و امکانات شهرداری به گونه ای بود که در بهترین شرایط از این حیوانات نگهداری و مراقبت می نمودند اما با توجه به وضعیت موجود و تنگناهای شدید مالی که گریبان شهرداری های کشور را گرفته متأسفانه امکان فراهم نمودن شرایط آرمانی و ایده آل در این زمینه وجود ندارد ولی با این حال ما خود را ملزم و مقید به رعایت حق حیات آن ها دانسته و تمام تلاش خود را برای رفتار انسانی و اخلاقی با آن ها به کا رمی بندیم و از هرگونه انتقاد و پیشنهاد و همکاری که در تحقق این امر مفید و موثر باشد با آغوش باز استقبال می نماییم.
ضمن احترام به احساس مسؤلیت و دلواپسی همه همشهریان عزیز که پیگیر این موضوع می باشند لازم است به اطلاع این عزیزان برسانیم که در پشت پرده این نوع جوسازی ها علیه شهرداری مسائلی هم وجود دارد که از سوی برخی افراد فرصت طلب و سودجو دامن زده می شود و عده ای در این میان با دستاویز قرار دادن حقوق حیوانات و عناوین عامه پسند به دنبال رسیدن به مطامع و منافع فردی و امتیازگیری از شهرداری می باشند.