یکشنبه ۱۳۹۵/۵/۳ - ۹:۱۵

تقویت ارتباط دانشگاه آزاد صوفیان و شهرداری شبستر

در دیدار شهردار شبستر و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صوفیان بر تقویت ارتباط بین دانشگاه و مجموعه مدیریت شهری تاکید شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری شبستر ، سه شنبه 29 تیر ماه مهندس اشرفی به همراه معاونت مالی و شهرسازی شهرداری شبستر از تازه ترین دستاوردهای دانشگاه آزاد صوفیان برای استفاده در پروژه های عمرانی شهرداری شبستر بازدید کردند.

دکتر حسین خسرویفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صوفیان در این دیدار گفت : هدف ما از فعالیت‌های پژوهشی دانش بنیان،رفع معضلات و مشکلات جامعه با ارائه راهکاری عملی است و دانشگاه در این زمینه کارهای مهمی طی سالهای گذشته انجام داده است .

خسرویفر با اشاره به مهمترین طرح های پژوهشی دانشگاه صوفیان گفت:طرح بازیافت زائدات و پسماندهای شهری ،کشاورزی و صنعتی و تولید محصول رنگ ترافیکی و صنعتی بازیافتی و پوشش محافظ بتن نچسب و  سنگ فرش های بتنی فوق العاده مقاوم در طرح ها و رنگ های مختلف و طرح ایزوله کردن اسکناس در برابر عوامل فرسایشی ، کفپوش اسفنجی بتنی و چندین طرح دیگر نتیجه تلاش چندین ساله تیم تحقیقاتی واحد صوفیان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صوفیان ضمن تقدیر و تشکر از توجه شهردار شبستر به کارهای پژوهشی دانشگاه گفت: تحقیقات انجام شده در  دانشگاه کاربردهای زیادی برای مدیریت شهری میتواند داشته باشد یک نمونه از این تحقیقات تولید رنگ های مخصوص جهت استفاده در ترافیک شهری می باشد . وی افزود: این محصول دانش بنیان در طی این دوماه به مرحله تولید رسیده است که از مزایای آن میتوان به قدرت چسبندگی و ماندگاری و کیفیت بالا و قیمت مناسب، جهت استفاده در معابر شهری و سطوح بتنی و گچی اشاره کرد.

مهندش اشرفی شهردار شبستر نیز در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش های تیم های پژوهشی دانشگاه صوفیان گفت :هر چند در كشور ما، ارتباط صنعت و دانشگاه كم و بیش وجود دارد ولی موضوع حائز اهمیت، یافتن ارتباطات موثر بین این دو نهاد است. ‏پیوند و ارتباط بین این دو نهاد، این فرصت را برای دانشگاهها، موسسات و نهادهای تولیدی و صنعتی فراهم می آورد تا كمبودها و ‏روشهای خود را بهینه و به روز كرده و در مقابل، قابلیت تولید را افزایش دهند.

اشرفی گفت : استفاده شهرداری‌ شبستر از حمایت فکری و پتانسیل علمی دانشگاهها و معاونت پژوهشی شهرستان شبستر و نظرات و تجارب اساتید آن علاوه بر درآمدزایی از طریق انجام پروژه‌های پژوهشی برای دانشگاهها ایجاد تزهای دانشجویی برای رفع نیازهای شهری در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری و رضایتمندی شهروندان از شهرداری  را فراهم می کند.

در پایان این دیدار شهردار شبستر از جدیدترین اختراعات و پروژهای دانش بنیان دانشگاه صوفیان بازدید کرد و ابراز امیدواری کرد در شهر شبستر به زودی از این دستاوردها استفاده خواهد شد .