شنبه ۱۳۹۵/۷/۱۷ - ۸:۳۳
از سوی شهرداری شبسترصورت گرفت:

كاشت 3 هزار گل فصلی توسط شهرداری شبسترشروع شد

واحد خدمات شهری و فضای سبز شهرداری شبستر در راستای زیباسازی محیط شهری 3 هزار بوته کلم تزئینی را در بخش های مختلف شهر کاشت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری شبستر ، واحد خدمات شهری و فضای سبز شهرداری شبستر در راستای زیباسازی محیط شهری 3 هزار بوته کلم تزئینی را در بخش های مختلف شهر کاشت.

مهندس اشرفی شهردار شبستر گفت: در راستای زیباسازی و افزایش تنوع رنگ ها در فصل پاییز، طرح کاشت 3 هزار بوته کلم تزئینی در دستور کار ما قرار گرفته است.اشرفی ادامه داد: به منظور اجرای این طرح 3 هزار بوته گل کلم تزئینی خریداری شده و تعداد زیادی بوته به صورت گلدانی توسط واحد پارک ها و فضای سبز شهرداری تولید شده است.

وی درباره مشخصات این گیاه گفت: کلم تزئینی به خاطر برگ های رنگی و زیبایی که دارد به عنوان یکی از گیاهان باغچه ای پاییزه در فضای سبز کاربرد دارد. برگ های این گل در رنگ های سفید، قرمز، بنفش، سبز و یا ترکیبی از این رنگ ها دیده می شود؛ حاشیه برگ ها نیز ممکن است صاف و یا فردار باشد.

به گفته مهندس اشرفی عملیات کاشت کلم های زینتی با طراحی کارشناسان فضای سبز در بلوار امام خمینی و میدان های بلوار بسیج  و بخش های مختلف فضای سبز شهر شبستر انجام شده است.

روابط عمومی شهرداری شبستر