**جهت پرداخت عوارض خودرو روی سامانه کلیک کنید**

عوارض سالیانه خودرو

مبنای محاسبه عوارض سالیانه خودروهای سواری تولید داخل بر اساس قیمت فروش کارخانه و برای خودروهای وارداتی ارزش گمرکی و حقوق ورودی می باشد. که هر ساله توسط سازمان امور مالیاتی به شهرداری ها ابلاغ می گردد.
مالکان محترم خودروها میتوانند به دو صورت زیر نسبت به پرداخت عوارض وسیله نقلیه خود اقدام نمایند.
1-غیر حضوری: شهرداری شبستر در راستای توسعه خدمات غیر حضوری ونیل به شهر الکترونیک، به منظور جلوگیری از ترددهای غیرضروری و کاهش ترافیک و آلودگی هوا، امکان پرداخت عوارض را از طریق این درگاه فراهم نموده است. شهروندان محترم می توانند با انتخاب گزینه پرداخت الکترونیکی عوارض خودرو وبا واردنمودن شماره17رقمی شناسه خودرو (VIN)، مشخصات خودرو ،وضعیت پرداختی ها و بدهی را رویت نموده و پس ازاطمینان ازصحت اطلاعات با انتخاب درگاه بانک مربوطه نسبت به پرداخت الکترونیکی اقدام نمایند و در صورت تمایل جهت دریافت مفاصا حساب و برچسب، با انتخاب گزینه " دریافت از طریق پیک " مفاصا حساب به آدرس آنان ارسال می گردد.
2- حضوری: چنانچه اطلاعات خودروی مورد نظردر سامانه موجود نباشد و یا بنا به دلایلی امکان پرداخت اینترنتی عوارض میسر نباشد ، شهروندان گرامی می بایست با در دست داشتن مدارک خودرو ،شامل (سند مالکیت، برگه فروش کارخانه یا برگ گمرکی و قبوض پرداختی سنوات قبل) به شهرداری شبستر مراجعه نمایند.
تذکر: به استناد بند(و) ماده(46) قانون مالیات بر ارزش افزوده، پرداخت عوارض سالیانه پس از موعد مقرر به ازای هر ماه تأخیر موجب تعلق جریمه ای معادل 2 درصد می شود.