شنبه ۱۳۹۷/۴/۲ - ۸:۱
 دکتر باقری رئیس گروه شهرسازی و معماری استانداری اظهار کرد :

روند اجرای پروژه پایلوت GIS شهر شبستر بسیار خوب و ارزشمند است 

طی جلسه ای که با حضور دکتر باقری رئیس گروه شهرسازی و معماری استانداری آذربایجان شرقی و خانم مهندس کاملی از واحد فناوری اطلاعات استانداری و مسئولین شهرسازی و Gis شهرداری شبستر در استانداری برگزار شد مراحل عملیاتی GIS در شبستر مورد ارزیابی قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی شهرداری شبستر ، طی جلسه ای که با حضور دکتر باقری رئیس گروه شهرسازی و معماری استانداری آذربایجان شرقی و خانم مهندس کاملی از واحد فناوری اطلاعات استانداری و مسئولین شهرسازی و Gis شهرداری شبستر در استانداری برگزار شد مراحل عملیاتی GIS در شبستر مورد ارزیابی قرار گرفت .

در این جلسه دکتر باقری با ابراز رضایت از کارهای انجام شده طبق فلوچارت اعلام شده برای GIS شهرداری شبستر اظهار کرد : شهرداری شبستر توانسته در این مدت روند جمع آوری اطلاعات و وارد کردن دیتا در نرم افزار GIS خوب بوده و انتظار می روند تحلیل های مورد نیاز برای عملیات عمرانی و پروژه های شهرداری توسط واحد GIS ارائه شود تا هم در برآورد های مالی پروژه ها و بودجه بندی های استانی راه گشا شود .

دکتر باقری افزود : بحث به روزرسانی اطلاعات و پایگاه داده به روز ،  یکی از نیاز های دفتر فنی استان است و واحد Gis شهرداری ها میتواند بسیار به این موضوع کمک کند امیدواریم با تسریع در تکمیل واحد gis شهرداری بتوانیم به زودی سایر شهرداری های استان را به واحد gis مجهز کنیم .
مهندس یاسر انصاری مسئول Gis شهرداری شبستر هم با اشاره به کارهای انجام شده در این واحد اظهار داشت : کل اطلاعات شهرسازی شهرداری شبستر به Gis منتقل شده و هم اکنون سیستم وب Gis فعال است و در حال ورود اطلاعات پرونده های ( ساختمانی ممیزی ، ماده صد، ماده پنج، حقوقی و غیره ) کل املاک شهر که پیشرفتی بسیار خوبی داشته هستیم. 
مسئول GIS شهرداری شبستر افزود : GISشهرداری شبستر فراتر از مواردی که طبق خواسته استانداری بود عمل کرده و در آینده نزدیک با GIS ای نمودن تمامی طرح های هادی قدیم و جدید کمک شایانی در تصمیم گیری های مدیریتی در سطح خرد و کلان خواهد داشت.
انصاری گفت :واحد Gis در حال به روز رسانی اطلاعات ممیزی املاک شبستر است که عملیات آن شروع شده است تا علاوه بر ورود اطلاعات ، به روزرسانی آنها نیز در همین راستا انجام شود .
مهندس انصاری ابراز امیدواری کرد به زودی با تکمیل ورود اطلاعات پرونده های ساختمانی و مشخصات پروژه های انجام شده در طول سال واحد GIS شهرداری تکمیل شود و بتوانیم در آینده تحلیل های مورد نیاز در روند توسعه و عمران شهری را ارائه نماییم.
مهندس انصاری خاطر نشان کرد : باتوجه به پایلوت بودن شهر شبستر در امر GIS امیدواریم به همراه تیم GIS شهرداری شبستر و استانداری ساختار یکپارچه و مدون برای ایجاد سیستم اطلاعاتی مکانی برای تمامی شهرهای استان اذربایجان شرقی تدوین کنیم.
خانم کاملی کارشناس Gis استانداری هم  در این بازدید با اعلام رضایت از روند کار های انجام شده خواستار تسریع در تکمیل Gis و ارائه کارهای انجام شده به استانداری شد.
انتهای خبر /
#روابط_عمومی
#شهرداری_شبستر