سه‌شنبه ۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۳:۴۴
به همت شهرداری شبستر برگزار شد :

کارگاه آموزشی جذب سرمایه گذاری در شهرداری ها در شبستر برگزار شد

کارگاه اقتصاد شهری و سرمایه گذاری ، روز دو شنبه مورخ پانزدهم آبان ماه 1397 ، با عنوان ” انواع روشهای تامین مالی و سرمایه گذاری مشارکتی در حوزه مدیریت شهری ” با حضور اعضای شوراهای اسلامی شهر ، شهرداران ، مدیران و کارشناسان شهرداری های شهرستان شبستر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شبستر کارگاه اقتصاد شهری و سرمایه گذاری ، روز دو شنبه مورخ  پانزدهم آبان ماه  1397 ، با عنوان ”  انواع روشهای تامین مالی و سرمایه گذاری مشارکتی در حوزه مدیریت شهری ” با حضور اعضای شوراهای اسلامی شهر ، شهرداران ، مدیران و کارشناسان شهرداری های شهرستان شبستر برگزار شد. این کارگاه با همکاری معاونت آموزشی استانداری ، فرمانداری و نیز شهرداری شبستر در محل فرمانداری برگزار گردید.

این کارگاه  با تدریس دکترستاری از اساتید کشوری متخصص در سرمایه گذاری در شهرداری ها  برگزار شد و آخرین یافته های جهانی سرمایه گذاری و مشارکت در شهرها، با زیر بخشهای انواع روشهای تامین مالی و سرمایه گذاری و مشارکت و فرمولاسیون هریک از آنها و مباحث مربوطه ارائه گردید.

در این کارگاه انواع روش های تامین مالی مبتنی بر بدهی و سرمایه تشریح شد و توضیحات تکمیلی در خصوص فرمولاسیون روش های مذکور ارائه گردید.

شایان ذکر می باشد اکثر شهرهای منطقه با توجه به نبود درآمدهای پایدار و مشکلات اقتصادی ، حرکت های بنیادی را در راستای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی انجام داده اند که در همین راستا، برگزاری دوره های آموزشی سرمایه گذاری شهری ویژه اعضای شوراهای اسلامی،  شهرداران و کارشناسان ، از مهم ترین برنامه های توسعه ای شهرداری های شهرستان شبستر می باشد.